Românii care intră în Estonia vor fi nevoiți să stea două săptămâni în izolare, după creșterea numărului de cazuri de infecție din ultimele săptămâni, a anunțat Ministerul de Externe de la Tallinn, citat de site-ul Estonian World. Restricțiile sunt valabile și pentru intrarea în Letonia, potrivit guvernului de la Riga.

Anunțul guvernului de la Tallinn a venit în paralel cu decizia Bucureștiului de a include Estonia, alături de alte patru state UE, pe lista țărilor din zona verde, ai căror cetățeni nu mai sunt nevoiți să stea în izolare sau carantină la sosirea în România.

Citeşte întreaga ştire: Estonia și Letonia au impus din nou restricții pentru români după creșterea numărului de cazuri de COVID

 

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.